بهترین قالیشویی تهران در خدمت شماست

مزایای نانوشویی فرش

25 مرداد 1401, 19:17 Carpet Washing وبلاگ

امروزه همه قالیشویی های معتبر، همچنین قالیشویی همشهری ایرانیان ، برای شست و شوی قالی ها و قالیچه از روش نانوشویی استفاده می کنند، درست است که شست و شوی فرش ها و قالیچه ها به روش نانوشویی کمی گران تر از شست و شوی معمولی می باشند، اما دارای مزیت های بسیاری می باشد که برای فرش ها می باشد، همانطور که می دانید فرش ها از مهم ترین و بارزش ترین وسیله های منازل می باشد و مخصوصا اگر قصد شست و شوی فرش های دستباف را دارید حتما از نانو شویی استفاده کنید.

 

نانو شویی فرش

 

فرش ها محل مناسبی برای رشد قارچ ها و باکتری ها می باشند، درست است که با شستن و تابش نور خورشید قارچ ها و باکتری ها از بین می روند اما باکتری ها و قارچ های لایه های زیرین فرش که تابش آفتاب به آن ها تاثیری ندارد، از بین نمی روند و به مرور زمان از فرش به بدن شما منتقل شوند و دچار برخی بیماری های پوستی شوید و همچنین باعث می شود که پس از گذشت چندین سال فرش ها از ریشه دچار پوسیدگی شوند. نانوشویی فرش یکی از بهترین روش ها برای تمیزی الیاف فرش و افزایش ماندگاری و تولید عمر آن می باشد، نانوشویی یکی از بهترین روش های شست و شوی فرش های دستبافت می باشد، اما تاثیر بسیاری در شستشوی فرش های ماشینی نیز دارد، در ادامه مقاله با قالیشویی همشهری ایرانیان همراه باشید تا با نانوشویی فرش و مزایای آن آشنا شوید.

 

نانوشویی فرش چیست

 

برای فهمیدن مفهوم نانوشویی در ابتدا لازم است که با مفهوم کلی نانو آشنا شوید، نانو یک واحد اندازه گیری می باشد که به یک میلیاردم هر میلی متر گفته می شود و علم نانو یعنی تغیر در در ساختار مولکولی و اتمی مواد مختلف می باشد و دانشمندان با ایجاد برخی تغییرات روی مولکول های مواد مختلف، یک ماده جدید با ویژگی های جدید می سازند، اما علم نانو در قالیشویی چه کاری انجام می دهد؟ در پاسخ باید بگوییم که متخصصین مواد شوینده با ایجاد برخی تغییرات در برخی از مواد شوینده فرش ها، یک مواد با ویژگی های جدیدی تولید کرده اند، که دارای کیفیت فوق العاده و خاصی می باشد که برای بافت فرش بسیار مناسب می باشد.

در واقع نانوشویی فرش، به شست و شوی فرش با مواد نانو مخصوص فرش می باشد، که شامل چهلر مرحله شستشو، لکه برداری، اتوکشی و بسته بندی می باشد، در ادامه قالیشویی همشهری ایرانیان این چهار مرحله نانو شویی را مورد بررسی قرار می دهد.

در واقع می توان گفت شستن فرش به روش نانو باعث می شود که پس از شست و شو اگر مایعی روی فرش شما بریزد، به داخل بافت فرش نفوذ نکند، برای مثال اگر قهوه، چای و ... روی سطح فرش بریزند، به داخل پرزها و بافت فرش نفوذ نمی کنند و در جای خود باقی می مانند و می توانید به راحتی آن را از سطح فرش جمع کنید.

 

چهار مرحله نانوشویی

 

شست و شوی فرش به روش نانوشویی در قالیشویی همشهری ایرانیان به چار روش انجام می شود که عبارتند از :

 • در مرحله اول نانوشویی فرش ها به صورت سطحی شسته می شوند.
 • در مرحله دوم فرش ها لکه زدایی می شوند و به وسیله مواد نانو شست و شو داده می شوند تا تمامی لکه های سطحی و عمقی فرش از بین بروند.
 • در مرحله سوم فرش ها داخل سانتریفیوژ می شوند تا به طور کامل آبگیری شوند و سپس در یک فضای سر بسته روی ستون های گالوانیزه قرار می گیرند تا کاملا خشک شوند.
 • در مرحله چهارم و آخر که فرش ها خشک شدند، توسط کارشناسان کنترل کیفیت بررسی می شوند و پس از تایید نهایی کارشناسان فرش ها بسته بندی و آماده ارسال می شوند.

 

مزایای شستشو فرش به روش نانو

 

 • از بین رفتن تمام لکه های کثیف و عمقی فرش
 • ایجاد خاصیت آنتی باکتریال در فرش
 • خاصیت آبگریزی پست از شستشو
 • کاهش احتمال رشد قارچ و میکروب
 • کاهش احتمال بیدزدگی
 • افزایش براقیت فرش
 • از بین بردن بوی بد فرش
 • همساز با با محیط زیست
 • محافظت از رنگ فرش

 

کدام فرش ها به نانوشویی احتیاج دارند

 

شست و شوی قدیمی و سنتی فرش ها حتی اگر به بهترین و باکیفیت ترین روش نیز انجام شود، در مرحله آبگیری و خشک شدن ظاهر اولیه خود را از دست می دهند، اگر فرش های شما دستبافت هم که باشند با کوچک ترین خطا در هنگام شست و شو و یا خشک شدن فرش باعث خراب شدن آن می شود. شستن فرش به روش نانوشویی یکی از بهترین پیشنهادات برای فرش هایی می باشد که خیلی کثیف هستند، معمولا یکی از دغدغه های خانواده های پرجمعیت و دارای فرزند کوچک زود کثیف شدن فرش ها می باشد، شست و شوی فرش ها به روش نانوشویی بهترین پیشنهاد برای این خانوار ها می باشد، زیر در روش نانوشویی فرش ها مدت زمان زیاد تمیز می مانند.

 

نکات مهم در نانوشویی فرش

 

در روش های دیگر شستشوی فرش، درست است که فرش ها تمیز می شوند اما لکه های عمقی و میکروب ها و باکتری های لایه های زیرین فرش از بین نمی رود، در واقع ظاهر فرش تمیز می شود و لکه های عمیق پرز های فرش باقی می ماند، یکی دیگر از مسائلی که در شست و شوی قدیمی فرش ها مطرح می باشد، خشک شدن و ابگیری فرش ها نیز کمی سخت و پیچیده می باشد و معمولا برخی از قالیشویی ها در این مورد دلسوزانه عمل نمی کنند و معمولا رطوبت عمقی فرش باقی می ماند و به مرور زمان باعث پوسیدگی فرش ها می شود.

پس برای نتیجه گیری بهتر از نانوشویی استفاده می شود که هیچگونه شک و شبه ای در این روش شستت و شو وجود ندارد و تمامی لکه های سطحی و عمقی فرش ها از بین می رود، همچنین دیگر در هنگام خشک شدن فرش ها در روش نانوشویی دیگر رطوبتی در فرش باقی نمی ماند که باعث رشد قارچ ها، بکتری ها و یا بید ها در فرش شود.

 

آیا نانوشویی باعث ایجاد آسیب به فرش ها می شود

 

معمولا از مهم ترین دغدغه های تمامی افرادی که میخواهند فرش های خود را بشویند، اطمینان از سلامت فرش هایشان می باشد، شست و شوی فرش ها به روش نانو شویی هیچگونه عوارضی ندارد و باعث آسیب رسیدن به فرش های ماشینی، دستبافت و یا قالیچه های نفیس و ارزشمند نمی شود.

فرش هایی که به روش نانو شسته می شوند، به هیچ عنوان رنگ پس نمی دهند و پس از خشک شدن بوی بدی نمی دهند، درست است که این روش دارای هزینه بسیاری می باشد و معمولا افراد این روش را برای شستن فرش های خود انتخاب نمی کنندف اما تصور کنید که پس از شستن فرش یک لیوان چای رو فرش شما ریخته شود، اگر از نانوشویی استفاده کرده باشید، چای به داخل بافت فرش نفوذ نمی کند و در همان جایی که ریخته شده باقی می ماند و شما به راحتی می توانید مایع را از سطح فرش جمع کنید و باعث ایجاد لکه نمی شود.

 

خشک کردن فرش به روش نانو

 

خشک‌کردن فرش‌ هایی که به روش نانو شسته شده اند، خیلی عجیب و پیچیده نیست، سانتریفیوژ دستگاهی است که برای خشک کردن فرش های نانو مورد استفاده قرار می گیرد، فرش ها پس از این که به‌صورت کامل شسته و تمیز می‌شود درون دستگاه سانتریفیوژ قرار می گیرند و آبگیری انجام می‌گیرد. و سپس وارد یک فضای سرپوشیده می شود و حرارتی به فرش وارد می‌شودف البته این حرارت به اندازه ای زیاد نیست که فرش های شما دچار ایراد و مشکل شود، از طرفی این کار در مدت‌زمان کوتاهی انجام می شود.

 

مطالب مشابهارسال نظر

عکس خوانده نمی شود

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به قالیشویی همشهری ایرانیان است.
انصراف
مرکز تماس قالیشویی همشهری ایرانیان
تلفن قالیشویی همشهری ایرانیان